Martin Lechowicz

Disc Wars - część III

A skoro już o dawnych czasach mowa i ich klimacie, to kto pamięta grę "System Shock"? Wstyd nie znać - to matka i ojciec gier 3D z fabułą. Dopiero Half-Life doszedł do tego poziomu wciągalności co "System Shock", a może nawet go prześcignął.

Nie wiem czy uda się dzisiaj odpalić tą grę na czymkolwiek, ale jeżeli tak to warto zagrać. No fakt, że w domyślnej rozdzielczości 320x240 pixele będą większe niż w Minecraft. Ale można podobno zagrać w 640x480. Ciekawe na ile gra się zestarzała.

Jedną z kosmicznie klimatycznych rzeczy w "System Shock" jest muzyka. Nie wiem nawet co to za gatunek, ale jak chodzić hackerem po stacji kosmicznej kontrolowanej przez szatański komputer, to tylko przy takiej muzyce (z 1994 roku):

comments powered by Disqus

Zobacz też:

Martin in English!

Dla tych, co chcą poznać Polskę.

Jak działa BitCoin? 58

Pewnie coś tam słyszałeś: jest gdzieś jakiś BitCoin i robi się popularny. Co to jest BitCoin? Jakieś komputerowe, wirtualne pieniądze. Może nawet zacząłeś czytać gdzieś artykuł na ten temat, ale odpadłeś w akapicie gdzie gość zaczął gadać o szyfrowaniu AES prywatnego klucza 512-bitowym hashem.